Florya Petek Temizliği

Florya Petek TemizliğiKış aylarında özellikle florya petek temizliği yapılmazsa peteklerin düzenli ısınmamasına neden olur bu da evinizin daha az ısınmasını sağlar. Petek temizliği ile tüm bu sorunlarınıza da çözümler gelir. Petek temizliği işlemi kısa süreli bir işlemle tüm peteklerinizin bakımı ile beraber yerine getirilmiş olur. Uzman kadromuz bu iş için en son teknolojik ürünlerini kullanarak sizlerin petek temizliğini sağlar ve tekrardan evinizin ısınmasını artırır.

Petek temizliğindeki işlemlerde petek temizliği nasıl yapılır konusunu da aydınlatalım. Bu işlem sırasında ekiplerimiz sorunlu peteklerdeki tıkanıklık durumlarını saptamaktadırlar ve daha sonra uygun kimyasal sıvılarla tüm tıkanıklığı açmaktadırlar. Bunun içinde peteklerin belirli bölümlerine solüsyonlar dökülerek petek içlerindeki kireci ve pis suyu temizlerler. Ve daha sonra temizlenen petekler gerekli ısınma süreleri ile sizlere eski halinden daha iyi ısıtarak geri döndürülmüş olmaktadır.

Petek düzenli temizlenmezse bunların bazı sorunları da görülür. Mesela peteklerin alt kısmı ısınmıyor problemi ile karşılaşmamak için düzenli temizliklerini yaptırmanız lazımdır. Özellikle öncelik olarak bir tornavida ile havasına bakılır bu işlem ile havası alınan peteklerinizin tekrar her tarafı eşit şekilde ısındırılması sağlanır. Peteklerin değişik bölümlerinde ısınma problemleri varsa bu daha çok peteklerin kireçle kaplanmasından olabilir. Uzman kadromuzla en güvenli şekilde petek temizliği işleminiz yapılarak bu sorununuz kısa sürede çözülecektir. Ve 2 yılda bir de petek temizleme işlemlerini mutlaka yaptırmalısınız.

Leave a Reply

*

captcha *