Fatih Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Levent Kırmadan Su Kaçağı BulmaGeçen sene kombimin su kaçağı yaptığını anladığımda tam da kışın ortasında, buz gibi günlerdeydik. Kombi durmadan arızaya geçiyor ve su eksiltiyordu, zaten gerekli ısıyı da alamamaya başladığımız için bir sorun olduğunu anlamamız uzun sürmedi. Benim uzun yıllardır bütün tesisat sorunlarında yanımda olan bir firma var hemen onları aradım ve çözüm arayışları böylece başlamış oldu. Kombi su tesisat kaçak bulma her kesin anında yapabileceği kadar basit bir işlem değil, hem kışın o soğuk havalarında nasıl ısınacağız endişesi de var, neyse gelen arkadaşlar inanın, kaloriferleri söndürmeye bile gerek görmeden, evimin hiçbir yerini kırmadan hatta çizmeden su kaçağı olan yeri buldular ve kimyasal bir madde ile (çözülmüş mineral kristal bazlı bir özel ürün) içerden dışarıya doğru kalıcı bir şekilde onardılar.

Artık tesisatçılar evlere en az hasar verecek şekilde çalışıyorlar, gelişen teknoloji sayesinde bu mümkün, zira bilgisayar ile çalışan aletler var ve bunlarla, fatih kırmadan su kaçağı bulma çok kolay. Bu aletlerin ses ve görüntü sistemleri var, onunla su kaçağının olduğu yeri dinliyor ve gözlüyorlar ve sonunda da tam olarak kaçak yeri tespit ediliyor. Yani duvarların, yerlerin kırılması gibi olaylar artık geçmişte kaldı. Günümüz tesisatçılarını bu bakımdan takdir etmek gerekir, kendilerini yenileyen ve teknolojiyi kullanmayı bilen elemanlar ile çalışıyorlar ve işlerini en kısa sürede ve en az masrafla bitiriyorlar.

Tesisatla ilgili bütün dertlerde nedense hep beni buluyor,2 hafta evvel tuvalet borularımda tıkanıklık olduğunu fark ettim, yine benim tesisatçı arkadaşlar imdadıma koştular ve yine tuvalet tıkanıklığının yerini saptamak için o meşhur cihazlarını da getirdiler. Kısa bir süre sonunda, tuvalet borusunun tıkalı olduğu yeri tam olarak belirleyerek, önce robot tıkanıklık açma aletini içeriye soktular ki tuvalet kağıtları veya diğer nedenlerden dolayı tıkanıklık oluştuysa onları parçalasın diye, sonra da arkasından bol su vererek parçalanan pislikleri gidere verdiler. Bu sayede ekstra masraflardan da kurtuldum, evimin kırılmasına da gerek kalmadı. Tuvalet borusu tıkandı nasıl açılır sorusunun cevabını da böylece vermiş oldum.

Leave a Reply

*

captcha *