Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Evdeki Su Kaçağı Nasıl BulunurGeçen gün kızımla beraber televizyon izliyoruz ve izlemekte olduğum programı değiştirip ev dekorasyonu ve ev sorunlarının konuşulduğu bir programı açtım. Anne sıkıldım çizgi film aç diye hemen sızlanmaya başladı ama değiştirmedim ilgimi çektiği için izlemeye devam ettim. Kızım biraz da ben izlesem televizyon ne olur sanki dedim. Sen istersen oyuncakların ile oyna odana geçip dedim. Yok,  anne tamam ben de burada oturup senin ile beraber televizyon izleyeceğim dedi. Tamam,  ama değiştirmem haberin olsun dedim. Tamam dedi usluca yanımda benim ile beraber izlemeye devam etti. Herhalde iyi dinlemiş olacak ki benim izlediğim programı hemen çok vakit geçmeden bana anne evdeki su kaçağı nasıl bulunur diye sordu.

Yaşı itibarı ile bazen çocuklar bir şeyler öğrenmeye daha meraklı olabiliyorlar ve benim kızım da tam o yaşlarda. Bu yaşlarda yapılması gereken şey onların merak edip de sormuş oldukları her şeye tatmin edici yanıtlar vermek gerekir. Onlar soracak siz cevap vereceksiniz onlar soracak siz cevap vereceksiniz bıkmadan usanmadan. Bıktıysanız bile bunu ona belli etmeyeceksiniz. Ben de öyle yaptım ve cevaplamaya başladım. Bak bebeğim evdeki su kaçağı nasıl önlenir biliyor musun önce bu işi yapan ellerinde yeterli seviyede donanımlı cihazları olan ekipler gelir dedim. Ama ekipler nereden bilecekler bizim evde olsa dedi. Ben de onlar kendiliğinden tabii ki bilemez senin sorunun var ise eğer sen arayacaksın onlar gelecek sen aramaz isen onlar nereden bilecekler dedim.

Anne gelen ağabeylere de evdeki su kaçağı nasıl anlaşılır diye sorabilir miyim eğer bir gün bize de gelirlerse dedi. Ben de sor kızım sorabilirsin ama çok soru sorma tamam mı dedim tamam dedi. Onlar gelince her yeri kırarlar demi anne duvarlarımızı dedi dudağını bükerek. Öptüm bir tane hayır kızım her zaman gerek yok kırıp dökmeye. Bazen sadece cihazları ile tespit etmeleri de yeterli olabiliyor illa kırmalarına gerek yok duvarımızı dedim. Anne benim duvarımı kırmasınlar olur mu dedi tamam dedim bende.

Leave a Reply

*

captcha *