En İyi Su Kaçağı Bulan Firmalar

En İyi Su Kaçağı Bulan FirmalarHem kendi evimde hem de yakın zamanda çalıştığım iş yerinde su kaçağı ile ilgili olarak birçok sıkıntı yaşadım. Bunun çözümü içinde en iyi su kaçağı bulan firmalar arasından en uygun olanını ve de en uzman şekilde hizmet verenin seçmeye gayret ettim. Su kaçağı aslında benimde başıma geldiği gibi ev ve iş yerlerinde hatta daha doğrusu diyelim neredeyse tüm binalarda, yapılarda meydana gelebilecek olan bir olaydır. Uzman bir şekilde hizmet aldığım firma ise artık basit yöntemlerle değil, gelişmiş olan teknolojik olanaklarla bu işi yapmaktadır. su kaçakları aslında zamanında tespit edilmez ise ve aynı şekilde de onarımları yapılmaz ise sorun daha da büyümeye devam edecektir. Hatta alt katta bulunan komşunuzun bile tavanından sarkacak kadar ciddi boyutlara ulaşabilir. Bunun önüne geçmenin belki de günümüzde en geçerli olan yolu, kesinlikle profesyonel olan bir firmadan yardım almaktan geçer. Bende aynı şeyi yaptım ve son derece de memnun kaldım diyebilirim.

Su kaçağı konusu gerçekten de insanların başına sıkıntı olacak kadar zordur. Su kaçağı olan bir yerde ve benimde evimde bir ıslaklık gördüm. Bu ıslaklık zaman geçtikte büyüdü ve rutubetlenme yapmaya başladı. Parkelerin de kabarması ve kötü kokulardan daha da önemli olanı ise binayı tutmakta olan demirlerin de çürümesine sebep olmaktadır. Tüm bunların birikiminde ise ortaya pek de iyi olmayan sonuçların çıkacağı ve durumların da vahim olacağı da aslında bir gerçektir.

Daha önceden de başıma bu tip bir su kaçağı sıkıntısı gelmişti. Ama o zamanlar için en iyi su kaçağı tespiti kim yapanlar gibi bir durum söz konusu bile değildi. Çünkü önceki yıllarda su kaçağı tespiti için herhangi bir cihaz yoktu. Su kaçağını bulmak için evime gelen kişilerle neredeyse tüm yerleri yıkmak zorunda kalıyorduk. Buda her şeyden önce çok ciddi bir maliyet olarak karşımıza çıkıyordu. Ama artık evime de gelen uzman firmanın teknolojik olan araçları ve kameraları vardı. Bu sayede de hiçbir yere zarar vermeden ve son derece basit bir şekilde su kaçağının olduğu yer tespit edildi ve gerekli işlemler yapıldı.

En iyi su kaçağı bulan firmalar denildiğinde aklımıza ilk gelen şey tecrübedir. Tesisat servis sektöründe çok iyi firmaların olduğu gibi gayri ciddi firmalar mevcuttur. Sayabileceğimiz 10 ile 15 arası firma karşımıza çıkabilir. Bunların içinde çalışanların çekirdekten yetişen usta sayısı ve tecrübesine bakılarak derecelendirme yapılabilir. Nedir? Gayri ciddi firmalar dediğimizde şöyle diyebiliriz. 1) Sadece internet sitesi olan fakat resmiyeti olmayan. 2) İnternet sitesinin çok güzel görünüp ama tecrübesi olmayan firma. 3) Su kaçağı tespitinde halen ilkel yollar ile yapan veya cihazları kalitesiz ve sorunu çözemeyen firmalar.

Tesisat çözüm firmalarında aranacak en iyi tecrübe çalışanların tecrübesi ve cihazları iyi kullana bilme kabiliyetidir. Örneğin dairemizde atık su tesisatında kaçağımız var servise gelen usta bunu bilmiyor. Sorunlu adrese geldiğinde, temiz sudan emin olmadan süzgeç veya fayans yada atık su borusunun tamamen değişmesi gerektiğini anlatıyor ve servis ücretini aldıktan sonra apar topar oradan çıkıyor. Vatandaş işi bilmediğinden gösterilen alanı kırıp atık su tesisatını değiştiriyor. Ardından seramiği yaptırıp sorundan kurtulduğumu zannediyor. Fakat gün geçtikçe sorunun devam ettiğini görüyor veya alt komşu tekrar kapını çalıp akıntının devam ettiğini bildiriyor. Siz tekrar firmayı arayıp işin olmadığını kaçağın devam ettiğini söylediğinizde bazı firmalar işin arkasında durmuyor,ama fakat daha sonra bakarız veyahut pardon yanlış bakmışız diyorlar. Tabii bu arada olan sizlere oluyor. Hem maddi hemse maddi olarak sıkıntı yaşatıyor. Temiz su tesisatlarında da bazen su akıntısı akıp bazense kesebilir.

Geceleri su kullanımının az olması ile borulardaki basınç artarak kaynağı iyi yapılmamış yada fabrikasyon hatalardan dolayı fazla basınçlarda su kaçakları olabilmektedir.İkinci bir sorun sıcak su tesisatlarındaki kaçaklarda yine basınçlı tesisatlara benzer durum vardır. Sıcak su borusu sıcak suyun kullanılması ile beraber ısıdan dolayı borunun yumuşayarak hatalı yapılan kaynaktan su sızıntısı verir. Bu durumlarda acemi tesisatçı dolayısı ile sorunu bulamadığından genelde suçu atık su borularına atarak tesisatın atık suyu tamamen değişmesini söyleyerek işin içinden çıkmaya çalışır.Atık sularda tesisat çok eski değil veya akıntı iki üç yıl sonra başlamış ise sıkıntı büyük ihtimal temiz su borularından kaynaklanmaktadır. Atık su boruları kirli olduğundan kamera sistemi arızayı görmesi çok zordur. Ancak kırık,conta sıyırması ve çöküntülerde kamera görebilmektedir. Kısacası anlatmak istediğimiz servise çağırdığınız ustanın tecrübesi çok önemlidir. Marmara tesisat olarak emin olmadığımız kaçaklarda müşterimize şu noktayı kırdırın veya pim aşlarınızı değişin demiyoruz.Kullandığımız cihaz makine ve ekipmanların yanı sıra ustalarımızın da tecrübesine güvenerek sizlere hizmet sunuyoruz.

Leave a Reply

*

captcha *