Eminönü Su Kaçağı Bulma

Eminönü Su Kaçağı BulmaBelki de başımıza gelmesinden en çok çekindiğimiz bir olay, geçenlerde benim başıma geldi ve evimin duvarında bir ıslaklık görerek, orada su kaçağı olduğunu anlamam uzun sürmedi. Hiç telaşa kapılmadım ve daha önceden telefonunu aldığım bir tesisat firmasını arayarak yardım istedim. Gelen gençlerin hepsi de tertemiz giyinmiş, efendi insanlardı. İşlerine hakim oldukları ve ne yapacaklarını bildikleri belli idi. Güvenim daha da arttı ve sevinerek onları işleri ile baş başa bıraktım. Yanlarında getirdikleri bilgisayar destekli elektronik cihazlar ile su kaçağının olduğu yeri bulmaya giriştiler ve kısa zamanda bularak işin çoğunu halletmeyi başardılar. Meğer salon duvarımdan mutfağa geçen temiz su borularından su sızıntısı oluyormuş, bu yüzden duvarın çok az bir bölümünü açtılar ve net olarak buldukları kaçak yerini onarmaya başladılar.

Tesisat firmalarının yapması gereken en önemli şey, insanları rahatlatmak, evlerinde uzun süre etkilerini yaşayacakları hasarlar oluşturmamak ve işlerini en kısa zaman dilimi içinde bitirmek diye düşünüyorum ve yeni nesil dediğimiz, teknolojiden faydalana tesisatçılarda bunu görmenin memnuniyetini yaşıyorum. Eminönü su kaçağı bulma önemli bir iş ve herkesin yapamayacağı kadar da zor. Siz de başınıza böyle bir sorun açılırsa, hemen en yakınınızdaki güvenilir tesisatçılardan destek alınız ki evinizi inşaat sahasına dönmesin.

Kış günlerinin vazgeçilmezi peteklerin temizliği konusu ise başka bir olay, zamanında bakımları yapılmazsa, kış kıyamette soğukta kalırız ve çareler aramaya başlarız. Bu yüzden uzmanların dediğine göre en çok birkaç yılda bir kombi ve peteklerin temizliğinin yapılması gerekir. Onlar yanlarında hortuma benzer bir alet getirirler, tesisatın içini güzelce boşaltarak temizlemeye başlarlar. Peteklerin içinde bulunan su, zaman içinde tortu ve çökeltiler oluşmasına neden olur ve bu tortular, peteklerin alt kısmına yerleşerek, ısı randımanının düşmesini sağlarlar. Bize gerekli şekilde ısınamayız ve daha fazla yakıt harcamaya başlarız. Her şekilde de bizim aleyhimize sonuçlar ortaya çıkar. Hem ısınamayız ve hem de çok daha fazla para harcamış oluruz. Bu yüzden peteklerimizin yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmememiz gerekir.

Leave a Reply

*

captcha *