Duvarda Su Kaçağı Olan Bölge Nasıl Bulunur

Duvarda Su Kaçağı Olan Bölge Nasıl BulunurKaçak yapan suların başımıza dertler açtığını biliyoruz, en son teyzemin başına gelenler, evinin her yerinin kırılmasına ve tadilat işleri açılmasına yol açtı. Teyzemden alt kat komşusuna meğer su kaçağı olmuş, komşunun tavanı sular içinde kalınca hemen yukarı teyzeme koşmuş ve çara bulmasını istemiş doğal olarak. Teyzem de yaşlı kadın ne bilsin başına neler geleceğini, Hemen eskiden beri bildiği bir tesisatçıyı çağırmış. Adam da yeni gelişmiş elektronik cihazlardan habersiz olduğu için, teyzemin evine kazma kürekle girişmiş ve yer döşemelerini parçalayarak Duvarda su kaçağı olan bölge nasıl bulunur derken kaçak yeri bulmuş, onarmış. Bu hem çok zahmetli ve hem de çok masraflı iş karşısında ne diyeceğini bilemeyen teyzem, inşaat işleri ile uğraşmaya başlamış ve bir su kaçağının başına bunca sıkıntı açacağını hiç tahmin edememiş.

Oysa teknolojik gelişmeleri yakından takip eden tesisat firmaları, hiçbir yeri kırmadan, bilgisayar yardımı ile su kaçağının olduğu yeri buluyor ve onarıyorlar. Kırılmak, yıkılmak, tarihin eski, tozlu sayfaları arasında kaldı. Hem ev tarumar oluyor, hem siz, hem çok zaman kaybı yaşanıyor, hem de masraf çıkıyor başınıza. Ama bundan sonra akıllanan teyzem, benim önerilerim doğrultusunda hareket edeceğini söyleyip duruyor, neyse zararın neresinden dönülürse kar bilinmelidir.

Gelelim petek temizliğine, evlerimizde ısınma aracı olarak en çok kullanılan araçlar, kombiler ve peteklerdir. Onlarsız soğuk kış günlerini nasıl geçirirdik? Zamanı geldiğinde bakım ve temizliklerini yaptırmadığımız petekler, kış ayazında bizi ortada bırakır ve üşümemize neden olur. Zira suyun getirdiği tortu maddeleri peteklerin dibine çöker ve hem bulanıklığa, hem de ısı kaybına neden olurlar. Ama sık, sık temizletirsek bu sorunların hiç birini yaşamamıza neden kalmaz. Petek Temizliği deyip geçmeyin, tam bir uzmanlık işidir. Kendi başınıza kolaylıkla yapamazsınız, mutlaka bir profesyonel yardıma ihtiyaç duyarsınız. Bu yüzden güvendiğiniz kaliteli işler çıkaran bir tesisat firmasına müracaat etmelisiniz. Yetişmiş kadroları ile peteklerinizi kısa sürede hem temizlerler, hem de bakımını yaparak sorunsuz bir kış geçirmenize yardımcı olurlar. Ellerindeki gelişmiş aletler ile, kolayca işlerini bitirip sizleri rahat ve sıcacık eviniz ile baş başa bırakırlar.

Leave a Reply

*

captcha *