Duvara Su Sızıyorsa

Duvara Su SızıyorsaEvimde TV izlerken kulağıma durmadan su damlama sesi geliyordu. Dışarıdan geliyordur diye pek önemsemedim ama git gide rahatsız edici bir hal almaya başlayınca sesin nerden geldiğini anlamaya çalıştım. Ses mutfağımdan geliyordu. Hemen baktım.  Duvara dikkatli bakmayınca göremeyeceğim bir yerde garip çıkıntılar oluşmuştu. Yaklaşınca kötü koku geliyordu ve çevresinde küfler vardı. Bu çıkıntılardan akan su duvarımı mahvetmişti. Eşyalarım da zarar görmesin diye hemen su akan yerin yakınındaki eşyaları uzaklaştırdım. Duvara su sızıyorsa bakımı nasıl yapılır diye düşünmeye başladım. Bir tesisatçı bulup hasar gören yeri gösterdim. Tesisatçı bakıp, yarın gelip onaracağını söyledi. Ben fayanslarımı kırılacağını ve öyle bir onarım yapılacağını düşünüyordum. Ama tesisatçının sonraki gün getirdiği ustalar fayanslarıma ve duvarıma zarar vermeden su sızdıran yeri iyice inceledikten sonra onarmaya başladılar. Benim bildiğim kadarıyla sadece duvarın onarılması yeterdi ama onlar su sızdıran yeri tespit etmeden sadece yüzeysel olarak bir duvar onarımı yapılırsa aynı sorun tekrar tekrar kendini gösterir dediler. Ve bu da benim her seferinde bir onarım içine gireceğim, duvarımın iyice eskiyeceği anlamına geliyordu.

Duvarı iyice inceleyip detaylara baktılar. Kokunun sebebini araştırdılar.  Kısa sürede su sızıntısının yerini buldular. Bu benim için daha iyi oldu çünkü onarım ne kadar hızlı olursa ben o kadar memnun kalacaktım. Ustalar büyük bir titizlikle çalıştılar ve onlar gittikten sonra ağır bir temizlik işim olmadı. İşlerini büyük bir özveriyle yaptılar. Ben de tabii ki çok memnun kaldım. Hem de az çok duvara su sızıyorsa bakımı nasıl olmalıdır konusunda bilgi sahibi oldum.

O günden sonra borularımı çok iyi onardıkları için duvarımda bir su sızıntısıyla karşılaşmadım. Bu sorunları toplu ortamlarda dile getirenlereyse o onarım ustalarının adresini verdim. Çünkü onlar evimi sanki kendi evleriymiş gibi hiçbir yere zarar vermeden onarmışlardı. Ben de duvara su sızıyorsa ne yapmalıyım diye bana danışan arkadaşlarıma onarımdan anladığım kadarıyla anlattım. Fayanslarıma zarar vermeden onarımı yapan bu ekipten de çok memnun kaldım.

Leave a Reply

*

captcha *