Duş Gideri Tıkandı Nasıl Açarım

Duş Gideri Tıkandı Nasıl AçarımHer zaman profesyonel olarak hizmet almak ve en iyi şekilde sorunlarınızın çözüldüğünü görmek sizler içinde mükemmel olacaktır. Bu durum aslında en çok tamir gerektiren ev konularında geçerli olan bir yoldur. Örneğin bazen insanlar duş gideri tıkandı nasıl açarım gibi soruları etraflarına sorarlar veya internet üzerinden araştırma yaparlar. Ama aslında bununla ilgili olarak son derece uzman bir ekibin sizlere her zaman için en iyi şekilde hizmet verdiğini biliyor muydunuz? Aslında bende bunu bilmiyordum ve evimde bir sıkıntı olduğu zaman anladım. İlk olarak evimde meydana gelen ve duş giderinden tıkanıklık nedeniyle su gitmemesi üzerine fark ettiğim tamirat konusunda kararsız kaldım. Kendim yapabilir miyim diye düşündüm ama maalesef olmayacağına karar verdim. Çünkü kırılmadan banyo gideri nasıl açılır tam olarak bilmiyordum. Sonunda ise uzman bir ekibe güvenmeye karar verdim.

Bununla ilgili olarak araştırma yaptıktan sonra ise duş gideri tıkandı nasıl açarım alanında uzman olan bir ekibi evime davet ettim. Profesyonel olan ekip kısa sürede evime geldi. Seramiklerimi de kırmadan bu işi yapabileceklerini söylediler. Kısacası açılan tıkanıklık konusunda adeta bana garanti verdiler. Kamera ile çalışan ve teknoloji ile ilgili olarak tüm olanakları kullanan firma beni de oldukça şaşırttı. İlk olarak kamera ile görüntü alan yetkili servis elemanları daha sonra ise bana neden tıkanıklık olduğu konusunda bir bilgi verdiler. Kamera sistemi sayesinde çok kısa bir süre içinde çözüm buldular ve tıkanıklık sıkıntısını da ortadan kaldırdılar. Daha sonradan da öğrendiğime göre kamera sistemi aslında birçok firmada olmayan bir sistemmiş.

Bu nedenle bu tip tesisat firmalarının sayılarının çok fazla olduğunu söylemek doğru değil. Ancak her ne olursa olsun yaptıkları işi gerçekten de mükemmel seviyede yaptıklarına emin olabilirsiniz. Sizlerde banyo veya farklı alanlarda bu tip sorunlar yaşadığınız zaman hiç tereddüt bile etmeden tesisat firmasını arayabilir ve çözümün kısa sürede geldiğini görebilirsiniz. Bunun ayrıca da son derece uygun olan fiyatlarla yapıldığını duymak ise sizleri daha çok şaşırtacak olan bir konudur.

Balkon giderleri açma hususunda diğer makalelerimizde de çok defa tekrarlanmış olduğumuz tesisat, malzeme ve usta hatalarının altını çizmiştik. Bina tesisat hatlarında balkon gideri boruları genelde kullanılan çap 70 lik çok görülmektedir. Peki, balkon gideri ne demektir: Balkon gideri aslında çatı sularının toplanarak pim aşla binadan fazla bir mahal işgal etmemek ve görünümü bozmamak açısından çatı yağmur gideri bina balkonlarından indirilir. Boru indirilirken balkon ıslak tabanlarındaki suyun yıkamadan veya yağmurdan dolayı ıslanan mahaldeki suyun tahliyesi için süzgeç dediğimiz taban suyunun tahliyesini sağlanır. Bu süzgeç katlarda çatal dediğimiz PVC parçası ile yağmur giderine bağlanır. Yağmur giderleri binadaki daire sayısı ve çatının büyüklüğü ve yağmur hacmine göre 70-100-125-150 lilik çaplar ile taşınır. Pim aşların çekilmesi esnasında bina zemin katında bazen mimarinin şekline göre dirsekli girinti ve çıkıntılar olabildiğinden dirsek kullanmak mecburiyetinde kalabiliriz.

Dirsek kullanımında oldukça kapalı dirsek kullanmaktan özenle kaçınmalıyız. Diğer bir husus olarak seçilen boru çapının çatı ve balkon atık sularını tahliyesi için yeterli olması gerekmektedir. Tesisat hataları yüzünden veya hatalı kullanım yani süzgeçler içine kaçırılan cisim, yün, saç ve benzeri maddeler, çatı dereleri oluklarda biriken yaprak ve çamurlar tıkanmaları tetikleyecektir. Tıkanan giderleri açmaktan çok kullanırken düzenli dereleri ve süzgeç içlerini kontrol etmek daha yararlı olacaktır. Peki, tıkanmaları nasıl açmanız gerekir diye düşünürseniz size birkaç tüyo verebiliriz. Süzgeçlerinizin iç su kabını çıkarın ve hortuma geçiş noktasını inşaat teli ile zedeleyemeyecek şekilde ileri sürün ve geri çekin. Bunu yaparken telinizin ucu 45 derece eğimli olmasına dikkat ediniz. İkincisi ise sıcak su ile por çöz, lavabo aç kullanabilirsiniz. Eğer bunda başarısız iseniz firmamız ile irtibata geçerek robot ile kırmadan tıkanan giderinizi açmaktayız. Daha detaylı bilgi için Marmara tesisat ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Leave a Reply

*

captcha *