Döküm Radyatörlerin Havası Nasıl Alınır

Döküm Radyatörlerin Havası Nasıl Alınır
Dedem eski tesisatçılardandı ve her zaman için çalışırdı. Hiç boş durmazdı ve elinde her daim bir işi olur bir yerden gider bir yere gelirdi. Her işten anlardı. Su kaçağından tutun da petek temizliği bakımına. Elinden her iş geldiği için de bu noktada çok ekmek kazandı bu işlerden. Ben küçükken evde babam her şeyi halleşmezdi ve annem dedemi çağırırdı çok iyi hatırlıyorum o da sağ olsun hemen gelirdi ve gelirken de elinde hep çikolatam olurdu kapıdan girerken. Yine bir gün evde oturdum ders çalışıyorum radyatör su akıyor dedi annem havasını almak lazım dedi. Şaşırdım ben de söyledikleri bir çocuk için o kadar yabancı idi ki. Döküm olduğunu söyledi bir de radyatörümüz dökümmüş onu da öğrendim o zaman. Hemen annemin yanına gittim ve anne Döküm Radyatörlerin Havası Nasıl Alınır dedim. O da bilsem yapardım değil mi dedi. Sanırım sinirli idi ben de fazla soru sormadım. Sonra zaten dedemi aradı. Babamı da arardı da babam şehir dışına gitmişti sanırım o yüzden aramadı.

Dedem geldi ve hemen kucağına atlayıp çikolatamı aldıktan sonra dede sana bir şey soracağım annem cevap vermedi dedim. Sor bakalım dedi. Döküm radyatörlerin temizlenmesi annem öyle bir şey dedi ama ben anlamadım o da cevap vermedi dedim. Dedem de evlat boş ver sen anneni kadınlar anlamaz böyle şeylerden sen bana ya da babana sor dedi. Tamam, ama annem niye bilmiyor dedim. Bilmez evladım boş ver sen ben sana anlatırım. Hatta gel beraber yapalım dedi.

Hemen indin kucağından ve elime aldım tornavidayı dedeme yardım edeceğim Döküm radyatörlerin bakımı öğreneceğim diye koştum sevinerek. Ama dedemin yanına gidince sadece izledim kurcalamaktan vazgeçtim. Dedem sakin, sakin ama ustalıkla radyatörlerin suyunu alıyordu ve ben de dikkatlice onu izledim. Akan suyun altında elimi bile yıkadım çocuk aklı ile. O günden beri de kendi evimde bu işler var ise kendim yapıyorum.

Leave a Reply

*

captcha *