Döküm Petek Nasıl Temizlenir

Döküm Petek Nasıl TemizlenirKalorifer tesisatının yapısı gereği, içinde devamlı olarak suyun dolaşması gerekir, zaten ısınan bu su, bizim ısınmamızı sağlar. Ama devamlı bulunan su, zaman içinde, kirleri de beraberinde taşır ve bu kirle, kireç ve tortu tabakasının oluşmasına sebep olur. Dolayısı ile bu çökeltiler peteklerin alt kısımlarına yerleşir ve bizler bu yüzden ısınma işinde randıman sağlayamayız. Peteklerin uzmanların dediğine göre en fazla 2-3 yıl içinde temizlenmesi gerekliymiş. Döküm petek nasıl temizlenir derseniz, hemen onu da yanıtlayalım: gelen servis elemanları özel hortumları ile önce peteklerin içindeki suyu tamamen boşaltırlar ve elektrik süpürgesi benzeri bir alet yardımı ile oluşan tortuları çekerek petekleri temizlemeye başlarlar, sonra bazı kimyasalları peteklere boşaltarak yine özel aletlerle peteklerin içinde bunları çalkalarlar ki hiç pislik kalmasın. En sonunda da boşaltılan su tekrar tesisat içine doldurulur ve işlem tamamlanır ve en çok birkaç saat alan bu temizleme işinden sonra petekleriniz sizi ısıtmaya başlayacaktır.

Nedense kimse evinde Su Kaçağı problemi yaşamak istemez, çünkü böyle bir durumla karşılaştığı zaman, hemen evinin bir kısmında yıkılmalar yaşayacağını sanır. Ama unutmayın ki teknoloji gelişti ve tesisat alanında da bu teknolojiyi kullanan pek çok firma var ve ellerindeki cihazların yardımı ile su kaçaklarının olduğu yeri kırma olmaksızın bulmayı başarıyorlar. Ben buna yakından şahit oldum, zira geçen yaz duvarım ıslanınca su kaçağı olduğunu anlayarak tesisatçı çağırdım ve onların da aynı sistemi kullanarak kırılma yapmadan su kaçağının yerini bulduklarını ve tamir ettiklerini gözlerinle gördüm.

Yurdun 4 bir yanında tesisat işlerini son sistem teknolojik cihazlarla yapan firmalar var. Bunlardan biri de Esenyurt Su Kaçağı Bulma şirketidir. Annemim bu firmaya çok işi düşüyor ve ne kadar kaliteli ve güvenilir olduklarını ondan duydum. Her biri alanında uzman olan personellerin yardımı ile annemin her türlü tesisat işini onlar yapıyor. Uygun fiyat aralıkları ile ve garantili olarak onardıkları yerlerden bir daha uzun süre sorun çıkmıyor. Onlar için esas olan müşteri memnuniyetidir.

Leave a Reply

*

captcha *