Doğalgaz Petek Temizliği

Doğalgaz Petek TemizliğiPeteklerde hava meydana geldiği zaman ısınma problemleri oluşmaktadır. Kalorifer peteğinizde hava olup olmadığını anlamanın kısa yolu da peteklerinizi el ile yoklamanız gereklidir. Böylece yarı ısınma oluyorsa yani alt taraf ısınıyor üst taraf ısınmıyorsa peteklerinizde hava var demektir. Havayı almak için öncelikle cihaz kapatılır ve peteğin yan kısmında bulunan müşürün bir tornavida yolu ile açılması sağlanır. Dikkat edilmesi gereken nokta da müşür açıldıktan sonra peteğin altına bir kova konulmasıdır. Çünkü hava çıkması sonucu petekten de su çıkacaktır. Bu işlem ile peteklerinizdeki havayı da kolayca almış olursunuz.

Evlerimizde yaygınlıkla kullanılan doğalgaz sonucunda kombilerin de temizliğinin yapılması gereklidir. Yapılmadığı takdirde ısınma problemleri ile karşılaşırız. Birçok temizlik yöntemi mevcuttur. Eskiden tek tek elle temizliği hem zor hem de zaman almaktaydı. Günümüzde doğalgaz petek temizliği gerekli ekiplerce kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Ekipler gerekli kimyasal ilaçlar ile petekleri güvenli bir şekilde temizlemektedirler. Kaloriferlerinizin büyüklüğüne göre temizlik işi süresi de değişmektedir.

Kalorifer temizliği birçok firmanın kış aylarında gerekli gördüğü bir durumdur. Hem yakıt tasarrufu açısından hem de peteklerin ömrünü uzatmak açısından gereklidir.  Kalorifer petek temizliği işlemleri sırasında da birçok temizleme usulleri kullanılmaktadır.  Radyatörlerin tek tek çıkarılıp tazyikli su ile temizlenmesi işlemi ile de yapılır. Ama bu yöntem ile radyatörlerin paslanması durumları çıkabilir. En güvenli yol uzman ekiplerce makine ile temizliklerinin yapılmasıdır.

Leave a Reply

*

captcha *