Demirdöküm Peteğin Havası Nasıl Alınır

Demirdöküm Peteğin Havası Nasıl AlınırKalorifer mekânlarda en iyi ısınma ve sıcak su elde etme sistemi olmaya devam ediyor. Özellikle doğalgazla çalışan kalorifer sistemleri çevreye en az zarar vermesi nedeniyle hala en çok tercih edilen sistemdir. Bir kombi ve kombiye bağlı olarak odalara yayılmış peteklerle hem en iyi şekilde ısınıyoruz hem de dilediğimiz anda sıcak su elde edebiliyoruz. Tabi kalorifer tesisatının uzman firmalarca döşenmiş olması bu özelliklerin daha da verimli hale gelmesini sağlıyor. Demirdöküm kombi ve kalorifer tesisatı konusunda ülkemizin en kaliteli ve en güvenilir firmasıdır. Demirdöküm kaloriferlerinizin tamir ve bakımlarında en iyi hizmet alabileceğiniz bir markadır. Bu ısınma sisteminde en çok rastlanan sorun peteklerin hava yapmasıdır. Demirdöküm peteğin havası nasıl alınır sorusu en sık rastlanan bir sorundur.

Demirdöküm peteklerin havasını almak son derece basittir. Kullanım kılavuzunda detaylı olarak belirtilmiş olacaktır. Ama biz yine de size yardımcı olalım ve anlatalım. Öncelikle petekte hava olup olmadığını anlamamız gerekiyor. Bunu anlamak için elinizi peteğin üzerinde gezdireceksiniz. Peteğinizin üst kısmı soğuksa veya üst kısımlarındaki sağ ve sol bölümlerden biri soğuksa peteğinizde hava var demektir. Ama alt kısmı ısınmamışsa hava sorunu yok demektir. Hava olduğunu tespit ettikten sonra Demirdöküm peteği nasıl temizlenir açıklamamızı okumalısınız. Peteğinizin sağ ve sol üst kısımlarında purjör tıpası bulunuyor. Bu tıpaları anahtar ya da ince bir tornavida ile saat yönünün tersine çevirerek açacaksınız.

Açtığınız bölümden hava gelmeye başlayacaktır. Hava bittikten sonra ise su gelmeye başlar. Su gelmeye başladığında ise anahtarı saat yönünde çevirip tıpayı kapatacaksınız. Petekten hemen su gelmeye başladıysa hava yok demektir ve hava alma işlemine de gerek yoktur. Hava aldığınız halde petekleriniz ısınmıyorsa firmamızı aramanız ve petek temizliği yaptırmanız gerekir. Firmamızı telefonla arayarak Demirdöküm peteği temizleme yapan firma konusunda bilgi alabilirsiniz. Firmamız günün her saati canlı destek hatlarıyla size yardımcı olacak ve sorunların giderilmesine çalışacaktır. Ayrıca web sitemizden de kombi ve klimalarınızın kullanımı ve sorun halinde ne yapmanız gerektiğini okuyacaksınız.

Leave a Reply

*

captcha *