Bulunamayan Su Kaçakları

Bulunamayan Su KaçaklarıBulunamayan su kaçakları zorda kalmadıkça kendilerini gün yüzüne çıkarmazlar, ilerler, ilerler ve ondan sonra belli olmaya başlarlar ki bazen iş işten geçmiş bile olur. İş yerimizde başımıza gelenleri anlatayım sizlere, burası doktor muayenehanesi ve geleni gideni çok olur. Bir gün küçük çocuklu bir kadın gelmişti ve çocuğun başına damlayan sular bizi kaçak konusunda uyandırdı. Birden panikledim ve ne yapacağımı bilemedim ama bayan bana yol gösterdi ve iyi olduğunu söylediği bir tesisat firmasının telefon numarasını verdi. Su Kaçağı bulma konusunda onlara çok güveniyorum demeyi de ihmal etmedi. Her biri işini iyi yapan, eğitimli ve güvenilir insanlardır diyerek onları övmeye devam etti. Ben de hemen aradım ve su kaçağı sorunu yaşadığımızı ve çaresiz durumda olduğumuzu söyledim.

Gelen ustaların her biri gerçekten efendi ve iyi giyinmiş insanlardı, ilk elde dikkatimi bu çekti, sonra işe hakim oluşları, sızan yeri bulmak için bilgisayar kullanmaları, teknolojiden yararlanmayı bilmeleri ile rahatladım ve işi onların ehil ellerine bıraktım. Su kaçağı bulma yöntemleri çok farklı idi ve ellerinde görüntülü ses ve kamera sistemli aletler vardı. Bunlar ile hemen su kaçağı olan yeri bularak tamirata başladılar, su üst kat komşusundan geliyordu. Komşunun yer döşemelerine dikkat ederek, fazla kırılma dökülme yapmadan su kaçağını onardılar ve bu anlamda rahatlamamızı sağladılar.

Arkasından başka bir sorun baş gösterdi ve peteklerden gerekli randımanı alamadığımız anlayarak tekrar o ustaları yardıma çağırdık. Devamlı tesisatın içinde dolaşması gereken su ile birlikte gelen kir ve pislikler tortu oluşturuyor ve peteklerin altlarına çökerek orada birikiyormuş. Aslında uzmanların dediğine göre en az 2 veya 3 senede bir petek ve kombi temizliğinin yapılması gerekiyormuş. Ama biz bunu epeydir yaptırmamıştık ve sorun bundan kaynaklanıyordu. Önce tesisatın suyunu boşaltarak gidere akıttılar, arkasından da elektrik süpürgesi gibi bir alet yardımı ile peteklerin içini bir güzel temizlediler. Petek Temizliği en çok birkaç saat içinde tamamlandı, sonrasında da boşalan suyu yeniden tesisatın içine doldurdular, o günden bu yana peteklerde bir sorun yok.

Leave a Reply

*

captcha *