Banyo Gideri Tıkandı

Banyo Gideri TıkandıBu gün bir arkadaşım aradı banyo gideri tıkandı diyerek yana yakıla yardıma çağırdı. Gittiğimde karşılaştığım manzara ise oldukça korkutucuydu. Banyo gideri tıkanınca evi su başmış ve arkadaşım çok zor bir durumda kalmıştı. Yardım etmek için elimden geleni yaptım ancak bu bizim uğraşmamızla olacak bir şey değildi. Deneyebileceğimiz bütün yöntemleri denememize rağmen gideri açamadık. Arkadaşımın komşuları da yardıma gelince bir tesisatçı çağırmamızı söylediler. Tanıdıkları bir tesisatçı varmış aradık ve beklemeye başladık. Tesisatçı geldiğinde tabi oda böyle bir durumla karşılaşmayı beklemiyordu. 10 dakika içerisinde kameralı bir cihaz kullanarak giderdeki sorun tespit edildi ve onarıldı. Evi su basması ve bizim saatlerce verdiğimiz çaba da boşa gitmiş oldu.

Tesisatçının bu kadar kısa sürede gider tıkanıklığını bulması bizi şaşırttı. Teknolojinin geliştiğini biliyorduk ama bu derecede olduğundan haberdar değildik. Kısa sorular sorarak tesisatçıdan bilgi aldığımızda da kırmadan su kaçağı bulma işleminin de mümkün olduğunu öğrendik. Bu gerçekten çok sevindirici bir durum. Çünkü insanlar eski zamanlarda su kaçağı bulma konusunda oldukça korkuyorlardı. İnsanların fayansları ve duvarları kırılıyor, banyolar tuvaletler kullanılmayacak durumlara gelebiliyordu. Bundan sonra böyle bir sorun olmayacağa benziyor. Çünkü yeni model cihazlar bu işi çok iyi ve zarar vermeden yapıyor. İnsanlar artık tesisatçılara gözü kapalı güvenebiliyor. Sonucunda güzel işler ortaya çıkaran bu cihazlar daha da geliştirilmeye devam ediyor.

Su kaçağı olan insanlar tesisatçılara gitmekten korkar olmuştu. Su kaçağı bulma konusunda son derece iyi yöntemler kullanılmaya başladığından beri bu durumda ortadan kalktı. Artık firmalar su kaçaklarını kırmadan dökmeden tertemiz bir şekilde bulabiliyor. Bu durumda hem tesisatçıların hem de müşterilerin işine yarıyor. Hiç kimse özenerek yaptırdığı evinin zarar görmesini istemez. Aslında tesisatçılarda bu durumdan memnun değil. Ama eski yöntemlerle yapılabilecek işler kısıtlıydı. Günümüzde ise bu iş daha kolay bir hal aldı. Artık tesisat sorunlarında son teknoloji cihazlar kullanılıyor bu da hem ev sahiplerinin hem de tesisat hizmeti veren firmaların kazançlı çıkmasını sağlıyor. Eski yöntemlerde en ufak bir hatada tesisat tamamen kullanılmaz bir hale gelebilirken artık böyle bir durum söz konusu olmuyor.

Leave a Reply

*

captcha *