Balkon Gideri Tıkanıklığı Açma

Balkon Gideri Tıkanıklığı AçmaBildiğiniz gelişmekte olan ve her geçen günde daha çok gelişen teknoloji sayesinde tesisat hizmetlerinde de son derece farklı olan hizmetler devreye girmiştir. Bende bunu bizzat yaşayarak gördüm ve kesinlikle de öğrenmiş oldum. Bu konuda kısa süre önce başıma gelen ve balkon gideri tıkanıklığı açma konusunda uzman olan bir firmadan bilgi aldım diyebilirim. Sizlerde eğer evinizde meydana gelen ve çok ciddi olarak sorun yaratmaya başlayan balkon gideri sıkıntılarınız olduğu zaman en iyi şekilde hizmeti tesisat firmalarından her zaman için alabilirsiniz. Çünkü sorunun nerden kaynaklandığını bilmemek zaten işi bilmemekle eşdeğer olan bir durumdur. Konutlarınızda veya iş yerlerinizde çeşitli yerlerde tıkanıklık sorunu aslında son derece normal olan bir durum olarak karşımıza çıkar. Hemen her evde bunu görmek kesinlikle mümkündür ve gayette doğaldır.

Ancak sizler evinize çağıracağınız ve balkon borusu tıkandı nasıl açılır alanında yetkili olan servis ile birlikte herhangi bir açıcıya veya pompa işlemine gerek bile kalmadan en kısa yoldan sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Eski yöntemler olmuş olsaydı belki o zaman açıcı veya pompa gerekebilirdi. Ama artık teknoloji sayesinde bunlara gerek kalmıyor üstelikte işiniz son derece hızlı bir şekilde ilerliyor. Evime gelen firma ilk olarak su gideri ile ilgili olarak içi görüntülü şekilde kamera ile kontroller yaptı ve sorunun nerede olduğunu tespit etti. Bu sayede de zaten işin önemli olan kısmı aslında tamamlanmış oldu. Ardından ise gerekli olan malzemelerle birlikte balkonda yer alan tıkanıklık hızlı ve güvenli bir şekilde açıldı. Bu sistemler sayesinde hem işlerim çok daha hızlı şekilde ilerledi hem de zamandan, maliyetten de çok ciddi oranda tasarruf etmiş oldum.

Çünkü gider açmak konusunda gerçekten de deneyimli olan ve alanında uzman oldukları her hallerinden belli olan kişilerden kurulu bir ekiple karşılaştım. İşlerin bu kadar hızlı olması ve etrafın da kırılıp dökülmemesi ise ayrıca sevindirici olan bir gelişme olarak aklımda kaldı. Sizler de bu tip sorunlarla karşılaştığınız zaman kesinlikle tereddüt etmeyin ve bir tesisat firmasını evinize davet ederek sorunu çözün.

Balkon giderleri açma hususunda diğer makalelerimizde de çok defa tekrarlanmış olduğumuz tesisat, malzeme ve usta hatalarının altını çizmiştik. Bina tesisat hatlarında balkon gideri boruları genelde kullanılan çap 70 lik çok görülmektedir. Peki, balkon gideri ne demektir: Balkon gideri aslında çatı sularının toplanarak pim aşla binadan fazla bir mahal işgal etmemek ve görünümü bozmamak açısından çatı yağmur gideri bina balkonlarından indirilir. Boru indirilirken balkon ıslak tabanlarındaki suyun yıkamadan veya yağmurdan dolayı ıslanan mahaldeki suyun tahliyesi için süzgeç dediğimiz taban suyunun tahliyesini sağlanır. Bu süzgeç katlarda çatal dediğimiz PVC parçası ile yağmur giderine bağlanır. Yağmur giderleri binadaki daire sayısı ve çatının büyüklüğü ve yağmur hacmine göre 70-100-125-150 lilik çaplar ile taşınır. Pim aşların çekilmesi esnasında bina zemin katında bazen mimarinin şekline göre dirsekli girinti ve çıkıntılar olabildiğinden dirsek kullanmak mecburiyetinde kalabiliriz.

Dirsek kullanımında oldukça kapalı dirsek kullanmaktan özenle kaçınmalıyız. Diğer bir husus olarak seçilen boru çapının çatı ve balkon atık sularını tahliyesi için yeterli olması gerekmektedir. Tesisat hataları yüzünden veya hatalı kullanım yani süzgeçler içine kaçırılan cisim, yün, saç ve benzeri maddeler, çatı dereleri oluklarda biriken yaprak ve çamurlar tıkanmaları tetikleyecektir. Tıkanan giderleri açmaktan çok kullanırken düzenli dereleri ve süzgeç içlerini kontrol etmek daha yararlı olacaktır. Peki, tıkanmaları nasıl açmanız gerekir diye düşünürseniz size birkaç tüyo verebiliriz. Süzgeçlerinizin iç su kabını çıkarın ve hortuma geçiş noktasını inşaat teli ile zedeleyemeyecek şekilde ileri sürün ve geri çekin. Bunu yaparken telinizin ucu 45 derece eğimli olmasına dikkat ediniz. İkincisi ise sıcak su ile por çöz, lavabo aç kullanabilirsiniz. Eğer bunda başarısız iseniz firmamız ile irtibata geçerek robot ile kırmadan tıkanan giderinizi açmaktayız. Daha detaylı bilgi için Marmara tesisat ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Leave a Reply

*

captcha *