Bakırköy Su Kaçağı Bulma

Bakırköy Su Kaçağı BulmaSu kaçaklarının insanların başına dert olduğunu hepimiz biliyoruz. Aslında çok sinsi bir şekilde ilerleyen su kaçağı, kendini kolay belli etmez, ne zaman ki en son aşamaya gelir, o zaman ortaya çıkarak bizi kendinden haberdar ettirir. Su kaçağı zannedildiği kadar çok sorun açmayacak bir işlemdir günümüzde. Bu iş için özel olarak geliştirilmiş bilgisayarlı cihazlar yardımı ile su kaçağının olduğu yer net bir şekilde bulunmakta ve ondan sonrası da çorap söküğü gibi gitmektedir. Kaçağın yeri dökülen özel maddeler ile sıvanmakta ve su kaçağı bir daha aynı yerden olmamaktadır. Yeni teknolojinin yararlarından olan bilgisayar yönetimli bu aletler, hem işleri kolaylaştırmakta ve hem de zamandan tasarruf sağlanmasına olanak tanımaktadır.

Bazen su kaçağını damlacıklar haline gelmeye ve düşmeye başladığında anlarız, bir de bakarız ki duvarda veya tavanda birikmiş su damlaları oluşmuş, su kaçağının en belirgin göstergesidir bu. Hemen paniğe kapılmayalım ve kardeşimin yaptığı gibi, en bilindik, en güvenilir tesisat firmalarından yardım alalım. Kardeşim tavanındaki su kaçağı için aynen böyle bir uygulamaya gitti ve sorun kısa sürede ortadan kalktı. Meğer komşusundan su akıyormuş ve yer döşemeleri kırılmadan komşunun su kaçağı olan yeri tespit edildi ve en az hasar ile onarıldı. Bakırköy Su Kaçağı Bulma konusunda ve bilgisayarlı aletleri kullanma konusunda eğitim görmüş olan elemanların yardımı ile sorun kökünden halledilmiş oldu.

Ama insanoğlu yaşadığı müddetçe sorunlar bitmez ve biri biterken bir diğeri başlar. Benim peteklerimin ısıtmaması da aynı döneme denk geldi, bir gece evde üşümeye başladığımı fark ettim ve dokunduğum peteklerin buz gibi olduğunu görünce, neye uğradığımı şaşırdım. Rutin olarak 2- 3 senede bir yaptırmam gereken petek temizliğini bu yıl atladığımı hatırladım ve kendime çok kızdım. Ama yapacak bir şey yoktu, ertesi günü iple çektim ve aynı tesisatçıları aradım. Geldiklerinde ellerinde hortum benzeri bir alet vardı ve onunla peteklerimin suyunu boşaltarak temizlemeğe başladılar. Oluşan tortu ve çökeltiler peteklerin altına birikmiş ve ısı almamı engellemeye başlamış, birkaç saat süren işlemden sonra peteklerim, eskisinden de güzel ısı vermeye başladı.

Leave a Reply

*

captcha *