Bahçelievler Su Kaçağı Bulma

Bahçelievler Su Kaçağı BulmaSu kaçağının tespit edilmesinin ne kadar kolay olduğunu anlatmaya çalışayım sizler, zira ben yakınen arkadaşımın başına gelenlere tanıklık ettim. Bir gün arkadaşıma misafirliğe gittim, oradan buradan konuşurken, tepeme bir şeylerin aktığını fark ettim ve başımı kaldırınca bir de ne göreyim, arkadaşımın daha yeni satın aldığı o güzelim evin tavanından şıp, şıp sular akıyor. Neye uğradığını anlayamayan arkadaşım panikleyerek ağlamaya ve ben şimdi ne yapacağım demeye başladı. Üzülmemesi için teselli etmeye ve yardım bulmaya başladım, aklıma benim çok güvendiğim bir tesisat firması geldi, numaralarını çevirdim ve hemen cevap verdiler, ben de başımıza gelenleri ve arkadaşımın çok üzüldüğünü söyledim. Merak etmeyin geliyoruz dediler, su kaçağı konusunda onlara güvenim tamdı.

Neyse, kısa sürede verdiğim adrese ulaştılar ve yanlarında getirdikleri elektronik cihazlar ile su kaçağının yerini belirlemeye başladılar, bu arada arkadaşımı teselli ederek kırılma, yıkılma gibi işlerin yapılmayacağını söylüyorlardı. Bahçelievler su kaçağı bulma bizim işimiz merak etmeyin dedikten sonra zaten yeri belirlediler ve üst kat komşusundan gelen suyu kesmek için çalışmalara başladılar. Komşu da aynı endişeleri taşıyordu, evi kırılacak dökülecek diye çok korkuyordu ama o da işin artık öyle yapılmadığını kavrayınca rahatladı. Ustalar su kaçağı yerini biraz açtılar ve borulardan gelen kaçak için oraya yapıştırıcı ve tutucu özelliği olan maddelerden sürdüler.

Petek temizliğine de bakan bu arkadaşları annemin evine yolladım ki geçen kış olduğu gibi peteklerin temizlenmemsi sebebiyle soğuk kış günlerinde buz gibi evde oturmak zorunda kalmasın. Hemen annemin peteklerini temizlemeye başlamışlar ve petek diplerinde biriken tortu maddesini çekerek, kimyasallar yardımı ile tam temizlik yapmışlar. Tortu biriken petekler dışarıya istenilen ısıyı ulaştıramıyor, bu yüzden de bizler daha çok ısınmak için daha fazla yakıt tüketimi yapıyoruz ve bu da faturalara yansıyarak bizleri rahatsız ediyor. Petek temizliği deyip geçmeyin, tam anlamı ile ustalık gerektiren bir iş. Kışın soğuğunda oturmak ve ısınmamak istem,yorsanız, peteklerinizi 2-3 senede bir temizletmeniz gerektiğini sakın unutmayın.

Leave a Reply

*

captcha *