Bağcılar Su Tesisatçısı

Bağcılar Su TesisatçısıHangimizin işi su tesisatçılarına düşmüyor ki, ama burada önemli olan işini iyi ve severek yapan, kaliteli ve güvenilir olanları tercih etmektir. Geçen gün iş yerine gittiğimde musluğun su damlattığını gördüm ve bildiği, güvendiğim bir bağcılar su tesisatçısı arkadaşıma telefon ederek gelmesini rica ettim. Ne zaman tesisat konusunda başım sıkışsa zaten hemen onu ararım, işini iyi yapar ve kesin çözümler üretir. Hemen koştu geldi ve musluğun contasını değiştirerek su kaçırmasını önledi. Her zaman yanımda olacağını bildiğim böyle birkaç tamircinin olması hayatımı kolaylaştıran unsurlardan. Biliyorum hemen gelecek ve beni sıkıntılarımdan kurtaracaklar. Bu sayede gece gündüz, her zaman telefon ettiğimde beni yalnız bırakmayacak bu insanların varlığı, yaşamın konforlarındandır bana göre.

İnanılmaz bir durum ama ertesi günde üst kattaki komşumuzdan bizim dairemize su kaçağı olduğunu anladım ve başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Burası bir iş yeri ve uzun sürecek tamiratlara vaktimiz yok.  E ben ne yaptım, tabii ki benim tesisatçıyı aradım ve çabuk gel buraya su akıyor tavandan dedim. Hemen yanında birkaç cihaz ile koştu geldi ve üzülmememi, kaçağın olduğu yeri kırılmasına gerek kalmadan bu aletler ile bulacağım dedi. Dedim ya çok güvendiğim bir usta ve elektronik cihazları hareket ettirerek kısa zaman içinde su kaçağının olduğu yeri tespit etti.

Ben artık su kaçaklarının sorun olmaktan çıktığını bu sayede öğrendim ama bilmeyenler için anlatmakta yarar var. Eskisi gibi bir tek su kaçağı tespiti için, her yerin kırılmasına yıkılmasına hiç gerek kalmıyor. Bilgisayar yönetiminde kullanılan süper modern araçlar, kaçağın olduğu yeri noktasal olarak buluyorlar ve belirledikten sonra da ustalar onarım işine başlıyor. Eskiden en can sıkıcı durumların başında gelen ve insanları ruhsal olarak bile bunalıma sokabilecek olan su kaçakları bu sayede sorun olmaktan çıkıyor. Zaten yeri belli olan su kaçaklarının onarılması da çok kolay, hemen su tesisatının içine özel maddeler zerk ediliyor ve su ile beraber akan bu maddeler su kaçağının olduğu yere gelince orayı tıkayarak kapatıyorlar.

Leave a Reply

*

captcha *