Atık Su Gider Borularında Sızıntı Bulma

Atık Su Gider Borularında Sızıntı BulmaHemen her insanın her zaman için başına gelebilecek olan bir olaydan bahsetmek isterim. Çünkü yakın zamanda benimde başıma geldi ve ciddi olarak sorun oldu diyebilirim. Bu aslında atık su borusu ile ilgili olan bir sorundu. Atık su borusu olarak bilinen ve genelde tıkanıklık olduğu zaman akla gelen bu borulardaki tıkanıklık genel olarak insan kaynaklı ve kullanıma bağlı olan nedenlerden dolayı gelir. Sızıntı bulmak ise aslında işin en zor kısmı olarak kabul edilir. Bu konuda gerçekten de işini çok iyi yapan ve atık su gider borularında sızıntı bulma konusunda uzman olan firmadan destek almak kesinlikle şart olan bir durumdur. Aslında adı her ne kadar da atık su borusu bile olmuş olsa bugün neredeyse hemen her yerde bu tip boruların da kullanıldığını biliyoruz. En basit örnek olarak ise benimde evimde yer alan çamaşır makineleri gelir. Bu boruların içinde yer alan ve yabancı cisimler olarak bilinen tüm atıklar zamanla boru içinde birikme yapmaya başlar. Sonunda ise mutlaka bir yerden sızıntı yapacak ve hoş olmayan durumların ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Ben bile ilk olarak atık su giderlerinde sızıntı nasıl bulunur işinin son derece zor olacağını düşünüyordum. Çünkü eskiden kalma yöntemlerin halen geçerli olduğunu biliyoruz. Ama evime çağırdım uzman firma ile tanışınca bu işin bile artık son derece kolay ve hızlı şekilde halledilebildiğini görmüş oldum. Normal olarak sızıntı bulma ve bu sorunun giderilmesi zor olan bir işlemdir. Eğer boru içinde kamera sistemi ile görüntüleme yapılmaz ve sızıntının neden kaynaklandığı bulunmaz ise ek bir maliyet anlamına da gelecektir. Ben günlerce sürecek olan tadilat işlerine kendimi hazırlarken, firmanın getirmiş olduğu teknolojik aletler ve kamera sistemleri sayesinde sorunun nerden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Ardından ise yapılması gerekli olan işlem için ertesi güne karar verdik. Ertesi gün ise yine alanında son derece becerikli olan ustalar sayesinde atık su gider borusunda yer alan sızıntı tamamen ortadan kalktı. Bu tip firmaların olması gerçekten de çok sevindirici olan bir durum olduğunu da bende henüz anlamış oldum.

Atık su tesisatı ve gider borularında arıza ve sızıntıları bulma

Yapılarda kullanma yerlerinde oluşan pis ve kirli suları, yağmur sularını ortamdan

Uzaklaştırarak şehir kanalizasyonlarına ya da fosseptik adını verdiğimiz çürütme çukurlarına

İleten tesisatlarsa atık su tesisatları denir. Yalnız yağmur suları fosseptik çukurlarına

Bağlanmaz. Atık su tesisatları hatalı montaj, yanlış veya uzun süreli kullanım, darbe, gerilme Sonucu arıza yaparlar.

Atık su tesisatı ve gider borularında arıza ve sızıntıları bulma

Atık Su Gider Borularında Sızıntı Bulma

Leave a Reply

*

captcha *