Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl AçılırEski evlerde bulunan alaturka tuvaletlerde oluşan tıkanıklıklar da aynı yöntemlerle açılabiliyormuş, bilgisayar yardımı ile çalışan cihazları tuvalete sokarak tıkalı yeri bulmak, tesisatçıların çok az zamanını alıyor, ondan sonra da özel ilaçlar yardımı ile tıkanıklığı anında açabiliyorlar. Tıkanıklık her nerede olursa olsun, açılması için evinizin bir bölümünün kırılmasına gerek kalmıyor. Alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır diye bana sorarsanız, edindiğim bilgiler ışında size hiç sorunsuz açılır diyebilirim. Bütün iş, teknolojiyi kullanmasını bile tesisat firmalarını bulmakta.

Kalorifer tesisatının vazgeçilmez elemanı olan peteklerin birkaç yılda bir temizlenmesi gerektiğini uzmanlar söylüyor. Eğer bu rutine uyulmazsa, benim başıma geldiği gibi kışın ayazında soğukta kalabilirsiniz. Ben yeni evime taşınalı 4 yıl gibi bir süre oldu ve o günden bu yana petekleri temizletmek aklımın ucundan bile geçmemişti, aslında bunun gerekli olduğunu bile bilmiyordum. Geçen sene, kış soğuğunun en yoğun yaşandığı dönemlerin birinde, ısınamamaya başladık, daha fazla yakıt harcayarak bu sorunun üstesinden gelebileceğimizi düşündük ama nafile çaba. Yükselen faturalar gibi ısımız yükselmedi bir türlü, yapacak bir şey olmadığını anlayınca da bir tesisat firmasından yardım istedik. Alüminyum petek temizliği konusunda çok iyi olduğunu duyduğumuz firma elemanları hemen geldiler ve önce peteklerin içlerindeki suyu boşaltarak işe başladılar. Sonra da peteklerin alt kısmına sudan dolayı yerleşen tortu tabakasını iyice temizlediler, tekrar su basarak işlevsellik kazandırdıkları peteklerden tam randıman almaya hemen başladık zaten.

Dert bir değil ki, hiç bitmiyor, petekler temizlendi, sorun ortadan kalktı derken, başımıza bir de su kaçağı sıkıntısı açıldı. Mutfağa giden boruların birinde oluşan sızıntıyı önlemek için, bizim tesisat firmasını aradık, benim tek korkum, duvarın yıkılmasıydı. Ama tesisatçılar gelince duvarın kırılmayacağını anlattılar ve içime sular serpildi. Hemen bilgisayarla idare edilen cihazlarını çıkararak, görüntülere baktılar, gelen sesleri dinlediler ve su kaçağı olan yeri bir çırpıda buluverdiler. Sonra da kaçağı gidermek için kimyasal bir ilaç döktüler ve su kaçağı böylece kapanmış oldu.

Leave a Reply

*

captcha *